Przygotowania do wesela

nie muszą być męczące

Kliknij i zobacz
dj na impreze

DJ na impreze weselną

Organizacja wesela to moment, kiedy stajemy przed wieloma dylematami i musimy niejednokrotnie podejmować bardzo trudne dla nas decyzje, bo nie można mieć wszystkiego. Choć część z tych decyzji nie rzutuje jakoś mocno na odbiór samego wesela, bo przecież nikt nie będzie pamiętał po latach, jakiego koloru były kwiaty, czy jaką zupę podano jako pierwsze danie obiadowe, to jednak są też decyzje, które wprost rzutują na odbiór całego wesela. Najlepszym na to przykładem może być coraz częstszy dylemat – czy dj na impreze czy może jednak zespół? Oba rozwiązania mają zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników, dlatego podjęcie decyzji wcale nie należy do łatwych zadań i musimy dokładnie przemyśleć, czego oczekujemy oraz jakie są wady i zalety każdego rozwiązania.

Zespół gra i śpiewa na żywo, a przynajmniej po to się go wynajmuje i jego niewątpliwym atutem jest to, że jeśli zdarzy się jakaś sytuacja, której byśmy nie chcieli, na przykład była awaria prądu w okolicy, zespół będzie w stanie kontynuować zabawę bez prądu. Jednak pomimo tej zalety, trzeba też patrzeć na wady. Zespoły składają się z przynajmniej trzech osób, a bywają o wiele większe. Tym ludziom również musimy zapewnić posiłki, napoje, potrzebują też miejsca na rozłożenie instrumentów. Dużo zależy również od ich dyspozycji dnia – jeśli dzień przed naszym weselem wokalista się przeziębi, to raczej nie będziemy tego dobrze wspominać. Jednak największym minusem jest moim zdaniem ograniczony repertuar. Każdy zespół gra po prostu to, co potrafi – jeśli podejdziemy w trakcie wesela i poprosimy o jakiś konkretny utwór, możemy spotkać się z odmową, bo nie będą potrafili go zagrać.

A jak wygląda sytuacja, gdy dj na impeze zostanie przez nas wynajęty zamiast zespołu? Na pewno nie mamy tu takiej gwarancji, że w przypadku jakiejś awarii będzie w stanie uratować sytuację i zabawić gości, bo przecież bez prądu zostanie odcięty od swojego głównego sprzętu. Jednak bądźmy szczerzy, ile razy byliśmy na weselu, na którym zabrakło prądu? Poza tym, coraz częściej dj na weselu pełni rolę profesjonalnego konferansjera, który potrafi prowadzić różne zabawy integracyjne, a nie do wszystkich potrzeba muzyki. Co jednak otrzymujemy, gdy na weselu nie dzieje się nic oczekiwanego i dj może pracować tak, jak zaplanował? Przede wszystkim niczym nieograniczony repertuar i pewność dobrej jakości dźwięku niezależnie od tego, jak czuje się nasz dj. Bo przecież puszcza nagrania, więc nawet gdy sam jest zachrypnięty, muzyka będzie brzmiała dobrze. A jeśli podejdziemy do niego z prośbą o jakiś utwór, to nie będzie miał żadnej wymówki, bo nie musi znać wszystkich piosenek świata. Nawet, jeśli nie ma na swoim komputerze tego, co wymyśliliśmy (co jest mało prawdopodobne, bo z reguły są naprawdę świetnie przygotowani, w końcu bywają na weselach regularnie, więc wiedzą, co jest w modzie), to mając dostęp do Internetu jest w stanie szybko nadrobić braki. I właśnie ta zdolność szybkiego reagowania i pewność, że piosenki będą dobrze brzmiały, mnie osobiście przekonuje do tego, by w kwestii doboru muzyki na wesele, odejść od tradycyjnego zespołu, bo dj wydaje mi się po prostu lepszy.